Əsas səhifə » Trabzonda yeni hava limanı layihəsi üzərində işləyirik - Uraloğlu
Trabzonda yeni hava limanı layihəsi üzərində işləyirik - Uraloğlu
Trabzonun hava nəqliyyatı infrastrukturunu gücləndirmək məqsədilə yeni hava limanı layihəsi üzərində iş aparılır.
AzerVoice xəbər verir ki, Türkiyənin Nəqliyyat və İnfrastruktur naziri Abdulkadir Uraloğlu Ramazan bayramı münasibətilə Trabzona səfəri zamanı yeni hava limanı layihəsi ilə bağlı mühüm açıqlamalar verib.
Nazir bildirib ki, mövcud Trabzon Hava Limanının 2600 metrlik uçuş-enmə zolağı şəhərin artan tələbatını qarşılamaq üçün kifayət etmir və taksi yolu yoxdur. Bu səbəbdən, daha müasir və geniş imkanlara sahib yeni hava limanının inşası üçün hazırlıqlar görülür.
Nazir Uraloğlu Trabzonun digər infrastruktur layihələri barədə də məlumat verib. O, şəhərdə dəmir yolu sisteminin qurulması üçün Böyükşəhər Bələdiyyəsi ilə birgə layihə hazırladıqlarını və bu sistemin Akçaabatdan Yomraya qədər 32 kilometrlik bir xətti əhatə edəcəyini bildirib. Layihənin bu il yekunlaşdırılması və gələn il investisiya proqramına daxil edilməsi hədəflənir.
Bundan əlavə, Cənub Dairə Yolu layihəsinə start verildiyini və Akçakale girişində işlərin aparıldığını qeyd edən Uraloğlu, hazırda dörd tunelin inşasının davam etdiyini vurğulayıb. O, həmçinin Kanuni bulvarında görülən işlərin son mərhələyə çatdığını açıqlayıb.
Qeyd edək ki, Trabzonun strateji mövqeyi və artan turizm potensialı nəzərə alınaraq həyata keçirilən bu layihələr şəhərin nəqliyyat və infrastruktur imkanlarını daha da gücləndirməyi hədəfləyir.