AZƏRPRESS MEDİA AGENTLİYİ, müstəqil informasiya siyasəti həyata keçirən qabaqcıl media qurumudur. Agentlik Azərbaycan dilində ölkədə və dünyada baş verən ictimai, siyasi, sosial sahələrdəki ən aktual və maraqlı hadisələr haqqında geniş və operativ xəbər yayımı ilə seçilir. Məqsədimiz cəmiyyətin informasiya ehtiyaclarını təmin etmək, oxuculara dəqiq, obyektiv və operativ məlumat çatdırmaqdır.
AZƏRPRESS, xəbərlərlə yanaşı, dərin təhlillər, analitik məqalələr və eksklüziv müsahibələr təqdim edir. İnformasiya resurslarımız vasitəsilə istifadəçilərimizə fotomateriallar, video reportajlar və multimedia məzmunları da təqdim edirik. Jurnalist komandamız peşəkarlıq, şəffaflıq və tərəfsizlik prinsiplərinə sadiq qalaraq, informasiya axınında fərqlilik yaratmağa çalışır.
Mediada texnoloji yenilikləri yaxından izləyən AZƏRPRESS MEDİA AGENTLİYİ , xəbərlərin daha sürətli və effektiv çatdırılması üçün müasir platformalardan istifadə edir.
Bütün bu fəaliyyətlərimiz cəmiyyətin maariflənməsinə xidmət edir və ictimai rəyin formalaşmasında mühüm rol oynayır. AZƏRPRESS MEDİA AGENTLİYİ olaraq, etibarlı və obyektiv informasiya mənbəyi kimi hər zaman oxucularımızın yanındayıq.